Najlepsza kawa? Najlepsze espresso?

Zadając sobie to pytanie wyobrażamy sobie skomplikowane urządzenie w postaci drogiego ekspresu z mnóstwem gadżetów, kosztującym często nawet kilka tysięcy złotych.

Tymczasem rozwiązanie jest niezwykle proste i zarazem niedrogie.

Kawiarka 🙂

To proste urządzenie, znane od lat.

Wszystkie kawiarki, niezależnie od tego z czego są wykonane i jak wyglądają, działają w podobny bardzo prosty sposób. Do dolnego zbiorniczka wlewamy wodę, do sitka, które znajduje się nad zbiorniczkiem z wodą wsypujemy kawę. Woda podgrzana w zbiorniczku paruje i przeciskając się przez zmielone ziarna kawy do górnego zbiorniczka tworzy intensywny i niezwykle aromatyczny napar.

Kawiarki mogą być wykonane z aluminium lub z metalu. Materiał z którego są wykonane nie wpływa na smak zaparzonej kawy.

Tradycyjne są wykonane z aluminium, niestety nie działają one na płytach indukcyjnych. Są też kawiarki wykonane z metalu, co do wyglądu…. o gustach się nie dyskutuje, natomiast mają one tą zaletę, że można je używać mając płytę indukcyjną.

Kawiarki można spotkać w różnych sklepach, produkowane są przez wielu producentów. Kupując kawiarkę warto wydać kilkanaście złotych więcej i postawić na jakość. To spowoduje, że będziemy mogli używać bezproblemowo tego urządzenia przez wiele lat.  Warto kupić kawiarkę marki Bialetti. Produkty tej firmy to jakość sama w sobie, poza tym, możemy dokupić do niej uszczelkę czy zaworek.

Obecnie niektóre kawiarki mogą też przyrządzać kawę z cremą lub ze spienionym mlekiem w postaci kawy latte. O tych kawiarkach w następnych wpisach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *