Philips Senseo naszym przyjacielem jest !

W poprzednim wpisie zapoznaliśmy się wstępnie z systemem Senseo. Gdy już zdecydowaliśmy, że w naszym domu lub biurze lub innym miejscu, gdzie spędzamy dużą część naszego życia, zamieszka nasz nowy przyjaciel Philips Senseo, musimy rozważyć jaki to będzie konkretnie model.

Na szczęście nie będzie to zbyt trudny wybór.

Podstawowym kryterium będzie to, czy chcemy ekspres z możliwością spieniania mleka, czy też ta umiejętność jest dla nas zbędna.

Jeżeli uwielbiamy kawę latte czy cappuccino, albo chcemy zrobić wrażenie na naszych gościach, to nie mamy wyboru, ponieważ w chwili obecnej taką możliwość ma jedynie ekspres tzw. Latte Duo. Ekspresy te opatrzone są symbolami HD 7855, HD 7856, HD 7857 oraz HD 7858. Jeżeli chodzi o funkcjonalność te ekspresy nie różnią się niczym. Symbole określają raczej kolorystykę oraz detale designerskie. Ekspres Latte Duo doskonale potrafi zaparzyć kawy czarne. Ma regulację wielkości kawy, która sprowadza się do dozowania ilości kawy (jeżeli chcemy kawę mocniejszą to wody leje się mniej, jeżeli chcemy łagodniejszą kawę to wody leje się więcej). Są trzy wielkości kawy, każdą wielkość możemy sobie zaprogramować. Jednocześnie możemy zaparzyć dwie kawy. Ale podstawową zaletą tej maszyny jest możliwość spienienia mleka, a co za tym idzie przygotowanie kaw mlecznych cappuccino, latte oraz macchiato. Ekspres bez problemu przyrządza TRÓJWARSTWOWĄ LATTE. Maszyna jest bardzo prosta w użyciu, bardzo łatwa w czyszczeniu. Jest niewielki i nie zajmie zbyt wiele miejsca nawet w najmniejszej kuchni.

Jeżeli jednak nie pijesz kaw mlecznych lub pijesz je sporadycznie, albo dolewasz do kawy mleko bez spieniania czy podgrzewania i jest Ci z tym dobrze, to wystarczy kupić maszynę prostszą i oczywiście mniej odchudzającą portfel. W chwili obecnej na rynku jest sporo modeli. Najprostsze i najtańsze to modele opatrzone symbolem HD7810, HD 7812, HD 7817, HD 7819. Pod względem funkcjonalności ekspresy nie różnią się od siebie niczym, symbole mogą wskazywać na różnice w szczegółach związanych z designem. Wielkość kawy jest zaprogramowana, nie ma możliwości zmiany. Jednocześnie możemy zaparzyć dwie kawy.

Na rynku możemy spotkać również trochę bardziej zaawansowane maszyny tzw. Viva Caffe (oczywiście mówimy o ekspresach nie spieniających mleka). Ekspresy są opatrzone  symbolami HD 7827, HD 7829. Mają one delikatnie większe zbiorniki na wodę, regulowaną wysokość wylewki (możemy podstawić większy kubek), sygnalizację potrzeby odkamienienia. Wykonane są z lepszej jakości plastiku, jest więcej kolorów do wyboru.

Ostatnio na rynek Philips wprowadził nowy model ekspresu Senseo HD 7892. Ekspres ma możliwość zaparzania kawy z saszetek jak dotychczas. Natomiast jeżeli chcielibyśmy jednocześnie zaparzyć więcej kawy (7 filiżanek), to możemy użyć specjalnego filtra z termosem – w tym przypadku używamy zwykłej kawy mielonej, nie saszetki. Ja osobiście jestem sceptycznie nastawiony do takiego rozwiązania. Parzenie kawy tradycyjnie z saszetek nie zajmuje wcale więcej czasu niż parzenie przelewowe do termosa poprzez filtr papierowy. Kawa zaparzana z saszetki do filiżanki ma inny smak (wg mnie lepszy) niż kawa zaparzana do termosa.

Mam nadzieję, że trochę udało sie uporządkować wiedzę o ekspresach Senseo. jeżeli macie jakieś pytania, to proszę je zadać w komentarzu. Postaram się odpowiedzieć.

Ekspresy możecie kupić w sklepie internetowym www.caffetea.pl , ekspresy nowe, na gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *